Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kapela vznikla v prosinci roku 2003, kdy se sešel kytarista Marcel Votava a bubeník Václav Soukup jr. s rozhodnutím dát dohromady kapelu, která by prezentovala drsnou a přece dobře poslouchatelnou muziku s rock and rollovými prvky a která není v našich zeměpisných šířkách zrovna preferovaná - naopak je jí spíše poskrovnu.

Původně měl mít repertoár spíše obecnější charakter, hrát zpočátku převzaté skladby kapel ranného heavy metalu naší i zahraniční produkce, později mělo dojít i na vlastní skladby. Po několika zkouškách hoši rychle dospěli k názoru, že všechno bude jinak i když se původní myšlence nijak nezpronevěří. Volba padla na věčný rock and roll s "heavy-metalovým", nasazením v nářezovém provedení kapely Motörhead. Cíl byl tedy jasný - postavit dobrý Motörhead revival. Po půlročním zkoušení, rozehrávání se, sestavování repertoáru na důstojný rozjezd, ale hlavně shánění hlavní součásti kapely - chroptícího basáka,se ozval na inzerát Mirek Novák, ostřílený basák, co měl za sebou taky hraní v několika kapelách. Splňoval sice požadavek výkonné a kvalitní basové aparatury včetně razantní nekomplikované hry, ale hned bylo jasné (ač v to Marcel tajně doufal), že z chroptění nic nebude. Během vzrušených debat jemuž většinou dominoval Marcelův chraplavý bas se rozhodlo. Když to má být doopravdy Lemmy, tak Marcel z Keřkova je mu úplně nejblíž. Bylo rozhodnuto. Zpěvu a učení textů se nakonec zhostil víc než dobře - jeho přirozený hlas by přinutil každého foniatra napsat mu bez váhání kontrolku a nasadit k užívání ta nejtvrdší antibiotika. Takže Lemmyho neopakovatelný zpěv byl v suchu.

Dále bylo jasné, že bez druhé kytary to nepůjde, jelikož základní jednoduché kytarové podklady doplněné ďábelskými sóly se najednou nedaly jednoduše skloubit se zdánlivě přímočarým zpěvem.

Tak opět se dostala ke slovu inzertní kampaň a čtvrt roku zkoušení s basou, zpěvem a technicky zjednodušenou kytarou, až Mirek přivedl svého bývalého spoluhráče, výborného kytaristu, Jiřího Douchu, který ač vášnivý oštěpař, přišel po počátečním váhání hudbě Motörhead na chuť.

Od toho okamžiku se zkoušení dostalo do správných kolejí a věci se daly do pohybu. V současné době má kapela Hammered - Motörhead revival v repertoáru 18 nejznámějších songů legendární kapely Motörhead a rychle přibývají další.

Samozřejmě, že cílem kapely je pumpovat tuhle živočišnou muziku do fanoušků všude tam, kde to půjde. Pokud tedy myslíte, že by bylo dobré si trochu zaskotačit a připomenout si "lišáka" Lemmyho na živo, jsme Vám k dispozici na níže uvedených telefonních číslech.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář